PoC Nedir ve Nasıl Çalışır ?

PoC Power Over Coaxial ( Koaksiyel Kablo ile Güç Aktarımı ) Güvenlik kameralarının beslemesinin Koaksiyel kablo üzerinden yani video sinyali ile aynı kablo üzerinden taşındığı Sistemlere Kısaca PoC denir.

Haikon Power-over-Coax (PoC) özelliği, hem koaksiyel kablo hem de video sinyalini ve güç kaynağını taşıdığı için kurulumu basittir. Bu, hem kurulum hem de malzeme maliyetlerinde azalma anlamına gelen azaltılmış kurulum süresine dönüşür! Ek olarak, Turbo HD 3.0 analog çözümü uzaktan kurulum ve yapılandırma için UTC’yi destekler ve daha hızlı kamera kurulumu ve daha kolay yönetim sağlayan OSD menüsünün ve PTZ kontrolünün koaksiyal kablo üzerinden kontrol edilmesini sağlar.

Gelişen teknoloji sayesinde artık PoC Kayıt Cihazları ve Kameraları Haikon tarafından piyasaya sürüldü.  Günümüzde görüntü aktarımı için çekilen kablolarla beraber paralel olarak ayrıca bir güç kablosu tesisatı da gerekmekte çekilen bu kablo tesisatı ekstra iş gücü ve yarattığı maliyetin dışında ayrıca taşıdığı gerilim sebebi ile görüntü kablolarında oluşturduğu parazitler ile özellikle uzun mesafelerde görüntü kalitesini düşürmekteydi. Kamera güvenlik sistemlerinde yeni gelişen bu PoC teknolojisi sayesinde artık tek kablo ile 200 M kadar sorunsuz görüntü aktarımı mümkün olabilecek.

PoC Nasıl Çalışır?

Standart bir koaksiyel kablo altyapısı ile kullanılabilen bu özelliği kullanabilmek için PoC özelliğine sahip kamera ve DVR kayıt cihazları kullanmanız gerekmektedir. Kayıt cihazı içerisindeki güç kaynağı BNC çıkışlarına gereken gücü sağlayarak kameranın koaksiyel kablo üzerinden beslenmesini sağlar ve Kamera da elde ettiği görüntü verisini yine aynı kablo üzerinden analog sinyaller yardımı ile kayıt cihazına iletir.

Besleme gerilimi standart olarak sabit olduğu için kameranın verdiği görüntü sinyali bu gerilim ile modüle edilerek modülasyonlu yeni bir sinyal elde edilir, kayıt cihazı kameranın sağladığı bu modülasyonlu sinyali sabit besleme geriliminden ayırarak görüntü sinyalini elde eder ve hafızasına kayıt eder.

PoC Özelliğine Sahip HAIKON Ürünleri

HAIKON Kamera ve Kayıt Cihazlarında yeni gelişen teknolojileri ilk olarak uygulayan markaların başında gelmektedir. PoE teknolojisinde olduğu gibi PoC teknolojisininde öncülerindendir.

Haikon PoC Dome Kameralar, Haikon PoC Bullet Kameralar, Haikon PoC Kayıt Cihazları

Haikon DS-2CE16D8T-IT3E
Haikon DS-2CE16D8T-IT3ZE
Haikon DS-2CE56D8T-VPITE
Haikon DS-2CE56D8T-ITZE
Haikon DS-2CE56D8T-VPIT3ZE
Haikon DS-2CE56D8T-IT3ZE
Haikon DS-2CE56D8T-IT3E
Haikon DS-2CE56D8T-ITME
Haikon DS-2CE56H1T-IT3ZE
Haikon DS-2CE56H1T-ITME
Haikon DS-2CE56D8T-IT3E

Haikon DS-2CE16D8T-IT3ZE
Haikon DS-2CE16H1T-IT3E
Haikon DS-2CE56H1T-IT3E
Haikon DS-2CE56D8T-ITME
Haikon DS-2CE16H1T-IT3E
Haikon DS-2CE56D8T-IT3ZE
Haikon DS-2CE16H1T-IT3ZE
Haikon DS-2CE56H1T-ITZE
Haikon DS-2CE16D8T-IT3E
Haikon DS-2CE56D8T-IT3ZE

DVR, Turbo HD PoC DVR

  1. Haikon DS-7204HQHI-K1/P
  2. Haikon DS-7208HQHI-K2/P